Sunucu Çözümlerimiz

Müşterilerimiz için sunucu çözümleri danışmanlığı, kurulumu ve destek hizmetleri sağlıyoruz. Çözümlerimizi, güncel teknolojileri kullanarak önde gelen üreticilerle işbirliği içinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre oluşturuyoruz.

 • Raf tipi sunucular
 • Kule tipi sunucular
 • Blade sunucular
 • Depolama ünitesi
 • Sanallaştırma
 • Kurulum, yönetim ve destek

Geleneksel Sunucu Çözümleri

Kurumların BT alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan geleneksel mimarilere sahip sunucu çözümlerimiz, tüm işlem gücü, bellek ve genişleme seçeneklerini içinde barındırırlar. Kule, raf ve blade sunucular olarak üç farklı tipte sunucumuz mevcuttur. Kule tipi sunucular, veri merkezi şartlarını sağlamayan kurumlar için uygundur. Raf tipi sunucular, veri merkezlerinde en çok kullanılan sunucu tipidir. Blade tipi sunucular ise fiziksel alanda tasarruf sağlamak için üretilmişlerdir ve yedek sunucuyla görevi devralabilme, kapasiteleri ihtiyaca uygun hale getirme gibi gelişmiş özelliklere sahiptirler.

Bütünleşik ve Hiper-bütünleşik Altyapı Çözümleri

Yazılımların gelişmesi ve sanallaştırmanın artmasıyla daha esnek ve maliyeti düşük çözümler sunuyoruz. Blade sunucular üzerinde geliştirilen özellikler önce bütünleşik altyapılar ile çözümler sunuldu ve hiper-bütünleşik yapıların oluşmasına olanak sağladı.

Bütünleşik altyapı çözümleri, sunucu, depolama ünitesi ve ağ cihazlarının sanallaştırma ortamında bir araya getirilmesiyle üretici referans mimarisi altında kolay kurulum, yönetim ve destek özellikleri sağlayan bir çözümdür. Gelişmiş kurtarma ve iş sürekliliği özelliklerine sahiptirler ve fabrikadan kurulu olarak saatler içinde çalışmaya başlayabilirler.

Hiper-bütünleşik altyapı çözümleri, geleneksel bir sunucu içerisinde sanallaştırma ortamında üretici referans mimarisi altında işlem gücü, depolama ve ağ çözümlerini sağlar. Bu sayede düşük maliyetlerle performansı yüksek, gelişmiş kurtarma ve iş sürekliliği özelliklerine sahip olabilirsiniz. Hiper-bütünleşik altyapı çözümleri fabrikadan kurulu olarak geldiklerinden saatler içinde çalışmaya başlayabilmektedirler.

HRN Bilişim Teknolojileri

ÇÖZÜMLERİMİZ

Geleneksel sunucu çözümlerimiz tüm işlem gücü, bellek ve genişleme seçeneklerini içinde barındırırlar.

 • HRN Bilişim Teknolojileri

  Kule, raf ve blade sunucular olarak üç farklı tipte sunucumuz mevcuttur.

 • HRN Bilişim Teknolojileri

  Kule tipi sunucular, veri merkezi şartlarını sağlamayan kurumlar için uygundur.

 • HRN Bilişim Teknolojileri

  Raf tipi sunucular, veri merkezlerinde en çok kullanılan sunucu tipidir.

 • HRN Bilişim Teknolojileri

  Blade tipi sunucular ise fiziksel alanda tasarruf sağlamak için üretilmişlerdir ve yedek sunucuyla görevi devralabilme, kapasiteleri ihtiyaca uygun hale getirme gibi gelişmiş özelliklere sahiptirler.

Aklınıza takılan bir şey mi var?

[email protected]
HRN Bilişim - Sunucu Çözümlerimiz - 4

Bütünleşik Alt Yapı Çözümleri

Bütünleşik altyapı çözümleri, sunucu, depolama ünitesi ve ağ cihazlarının sanallaştırma ortamında bir araya getirilmesiyle üretici referans mimarisi altında kolay kurulum, yönetim ve destek özellikleri sağlayan bir çözümdür.

 • Gelişmiş kurtarma ve iş sürekliliği özelliklerine sahiptirler ve fabrikadan kurulu olarak saatler içinde çalışmaya başlayabilirler.

Hiper-Bütünleşik Alt Yapı Çözümleri

Hiper-bütünleşik altyapı çözümleri, geleneksel bir sunucu içerisinde sanallaştırma ortamında üretici referans mimarisi altında işlem gücü, depolama ve ağ çözümlerini sağlar.

 • Düşük maliyetlerle performansı yüksek, gelişmiş kurtarma ve iş sürekliliği özelliklerine sahiptirler.
 • Hiper-bütünleşik altyapı çözümleri fabrikadan kurulu olarak geldiklerinden saatler içinde çalışmaya başlayabilmektedirler.